POL | ENG | DE

+48 91 577 47 41 office@wgolegal.pl Polish | English | Deutsch

ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM

Data publikacji: 28-08-2020

W dniu 19 września 2020 r. wejdą w życie zmiany ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane [dalej jako: „ustawa Prawo budowlane”], wprowadzone ustawą z 13 lutego 2020 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw.

Nowe regulacje dotyczą m.in. projektu budowlanego, decyzji o pozwoleniu na budowę i jej unieważnienia, a także unieważnienia decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych, procesu legalizacji samowoli budowlanych, kar za nielegalne użytkowanie, czy zmiany sposobu użytkowania budowli. Powiększony zostanie także katalog obiektów niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia. Wprowadzone zmiany mają ułatwić i przyspieszyć proces inwestycyjno-budowlany oraz zwiększyć trwałość decyzji w nim podejmowanych. Poniżej przedstawiamy najistotniejsze, wybrane informacje dotyczące przyjętych rozwiązań.

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem Kancelarii przedstawiającym najistotniejsze informacje dotyczące nowych rozwiązań.

skontaktuj się Z NAMI

zadzwoń

+48 915 774 741

adres biura

ul. Felczaka 16/1, Szczecin

social media

nasza lokalizacja

WGO Legal adres mapa dojazdu