POL | ENG | DE

+48 91 577 47 41 office@wgolegal.pl Polish | English | Deutsch

NOWE OGRANICZENIA W PRZEMIESZCZANIU SIĘ

Data publikacji: 25-03-2020

Od 25 marca do 11 kwietnia 2020 r. będą obowiązywały ograniczenia w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Obostrzenia dotyczą przemieszczania się i zgromadzeń:

– opuszczenie domu tylko w usprawiedliwionych przypadkach – wyjście do pracy, sklepów spożywczych, lekarza, wyprowadzenia psa na dwór;

– ograniczenie do połowy liczby miejsc dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej – należy zajmować co drugie miejsce w tramwaju lub autobusie;

– zakaz przemieszczania się w grupach powyżej dwóch osób – nie dotyczy rodzin;

– całkowity zakaz zgromadzeń – nie dotyczy wydarzeń, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny;

– ograniczenie liczby uczestników w obrzędach liturgicznych do 5 osób, nie wliczając kapłanów i uczestników, np. pracowników zakładu pogrzebowego.

Dotychczasowe ograniczenia w zakresie funkcjonowania galerii handlowych i miejsc rozrywki nadal obowiązują. Jednakże przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych, spacer czy wyjście do lasu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin). Ograniczenia dotyczą natomiast placów zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia.

Ograniczenia co do liczby osób nie dotyczą zakładów pracy. Należy jednak stosować w nich szczególnie ostre zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie zachowania odległości pracowników, środków dezynfekcji.

Pracownicy  w razie kontroli nie muszą mieć zaświadczenie od pracodawcy. W przypadku ewentualnej kontroli należy poinformować funkcjonariuszy o celu podróży – czy jadę do pracy, czy wracam z niej, a także miejscu wykonywania obowiązków zawodowych.

Za nieprzestrzeganie przepisów Rozporządzenia grozi mandat w wysokości do 5 tys. zł.

skontaktuj się Z NAMI

zadzwoń

+48 915 774 741

adres biura

ul. Felczaka 16/1, Szczecin

social media

nasza lokalizacja

WGO Legal adres mapa dojazdu

FORMULARZ KONTAKTOWY

* Pola wyamgane