POL | ENG | DE

+48 91 577 47 41 office@wgolegal.pl Polish | English | Deutsch

MORSKI FUNDUSZ ROZWOJU – konsultacje projektu ustawy

Data publikacji: 30-03-2019

Trwają konsultacje społeczne ustawy o Morskim Funduszu Rozwoju, której projekt został opublikowany w dniu 29-ego listopada 2018 r. w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Rządowego Centrum Legislacji.

W ramach planowanego rozwiązania zakłada się utworzenie w formie spółki akcyjnej Morskiego Funduszu Rozwoju [„MFR”], którego celem będzie – zgodnie z zapisem projektu – „finansowanie rozwoju podmiotów branży morskiej”, a w praktyce stymulowanie projektów inwestycyjnych w szeroko rozumianej gospodarce morskiej (tj. w takich obszarach jak stocznie, portowy i przystanie, żegluga, offshore, ochrona środowiska morskiego) i rozwoju podmiotów sektora gospodarki morskiej. MFR będzie wyspecjalizowanym, komercyjnym funduszem. Realizacja celu, dla którego zostanie powołany, następować będzie, między innymi, poprzez tworzenie przez MFR funduszy inwestycyjnych bądź też bezpośrednie i pośrednie zaangażowanie finansowe w konkretne przedsięwzięcie inwestycyjne.

Z uzasadnienia do projektu przeczytać możemy, iż ustawa zakłada wykorzystanie mechanizmu dźwigni finansowej dla środków własnych podmiotów z sektora gospodarki morskiej i środków podmiotów wskazanych przez Ministra właściwego ds. gospodarki morskiej, które mogą zostać przeznaczone na inwestycje w rozwój gospodarki morskiej. Środki zainwestowane w kapitał MFR mają planowo pozwolić sfinansować inwestycje o wartości co najmniej dziesięciokrotnie wyższej.

Projekt ustawy wraz z uzasadnieniem jest do pobrania ze strony : https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12318553/katalog/12552803#12552803

Planowany termin przyjęcia projektu szacowany jest na III kwartał 2019 r.

skontaktuj się Z NAMI

zadzwoń

+48 915 774 741

adres biura

ul. Felczaka 16/1, Szczecin

social media

nasza lokalizacja

WGO Legal adres mapa dojazdu

FORMULARZ KONTAKTOWY

* Pola wyamgane